• Hikayemiz

Chan Design’s Story


Cengizhan Çamcı, yıllarca uğraştığı denim yıkama tasarımı sanatını, farklı bir boyuta taşıyıp, dünya piyasasına tanıtmak için kollarını sıvadı ve 2013 yılında CHAN DESIGN şirketi kuruldu.

Tekstil sektöründe denim kumaşından üretilen ve dikilen giyim eşyalarına, kullanılmış görüntüsünü büyük bir titizlikle işleyip, bu kıyafetleri kişiye özel hale getirmek için canla başla çalışan profesyonel bir ekip oluşturuldu. Kısa sürede İstanbul piyasasında popüler olan CHAN DESIGN için artık uzun ve bir o kadar da zorlu bir serüven başladı.

Cengizhan , isminin baş harfi ve son üç harfinden meydana gelen Chan ismini bizlere duyurdu, işine saygılı, disiplinli kadrosu ile yüzyılı aşkın denim Jean kültürünü güncelleyerek tüm dünyaya ve gelecek nesillere taşımayı bu takımın felsefesi haline getirdi.

Şimdi bu çılgın ekip, gece gündüz demeden dikilen konfeksiyon ürünleri üzerinde araştırma ve geliştirmeler yapıyor, eskitiyor, yıpratıyor, buruşturuyor, boyuyor, taşlıyor, fırınlıyor ve farklı hikayeler katarak kişiye özel hale getiriyor. Ortaya, günümüzde çok beğenilen giyim eşyaları ortaya çıkıyor.

Chan ve ekibi, ürünler üzerinde yaptıkları proseslerde, özellikle zor meslekte çalışan insanlardan çok etkileniyor ( Demirciler, madenciler, balıkçılar vb.) ve onların hikayelerini konu almaktan büyük zevk alıyor. Hayatın her karesinden faydalanmak isteyen bu ekip, bu insanların duygu yüklü hikayelerini başarılarının sırlarından birisi olarak görüyor ve bunu gururla paylaşmaktan hiç çekinmiyor.

İstanbul Hadımköy civarında hizmet vermekte olan CHAN DESIGN, profesyonel kadrosu ile denim Jean koleksiyonları yaratıyor, isteyen tasarımını reçetesi ile dünyanın herhangi bir noktasına taşıyıp üretimini orada gerçekleştiriyor. Bütün bu prosesler gerçekleştirilirken insana, doğaya, enerji ve suya azami özen gösteriliyor, hatta sustainability ve organic yıkama prosesleri ile ilgili yeni araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılıyor.

Gelecek nesillere bu sanatı öğretirken aynı zamanda doğayı korumayı da ilke edinen CHAN DESIGN bazı çevreci sivil toplum örgütlerinide her zaman destekliyor.

Web Tasarım: Lisa WEB